Cenzura v Prostějovských radničních listech

29.10.2020

Článek k ukradeným tržbám v Národním domě Prostějov o.p.s. mi v dnešních Prostějovských radničních listech opět NEVYŠEL. Správní rada Národního domu Prostějov o.p.s. zřejmě stále hledá své stanovisko.

Zato vyšla informace předsedy dozorčí rady Bc. Sklenky (ANO), který za průšvih také odpovídá, že bylo podáno trestní oznámení. Co však bylo předmětem trestního oznámení je veřejnosti i zastupitelům městem tajeno. V mezidobí jsem se dozvěděla, viz příloha, že pan ředitel Hloch pobíral k pravidelné měsíční mzdě ještě odměny navíc, v celkové výši 80.535 Kč. Zdá se, že odměny kasíroval i v době, kdy bylo kase restaurace pouštěno žilou a tržby mizely neznámo kam. Také je potřeba zdůraznit, že řediteli Hlochovi nikdo nic za celou dobu jeho působení ve funkci písemně nevytkl! Naopak dostával odměny! Takže rok se ztrácely v Národě tržby a nikdo účetnictví nekontroloval. Správní rada bez znalosti věci řediteli schvalovala další odměny, navrhovala a schvalovala do této černé díry další dotace i půjčku z města a teď, po půl roce, prý "včas", podala trestní oznámení. Po půl roce od odchodu ředitele... Logické by bylo, kdyby jej podali sami na sebe. Když jsem viděla nepodepsané inventury a tragické dokumenty účetní kanceláře vycucané z prstu, vůbec se exřediteli Hlochovi nedivím, že se k podpisu podivně vypočítané škody nemá. Ví, že amatérští představitelé města na něj prostě nic nemají.

Celé kauze se budu nadále věnovat. Jedná se o veřejnoprávní instituci dotovanou z našich daní, to přece nejde takhle fungovat. Péče řádného hospodáře vypadá úplně jinak.