Hana Naiclerová: Jakákoliv snaha o nápravu má smysl - Prostějovský rej

24.05.2021

Opoziční politička Hana Naiclerová, se s námi podělila o své zkušenosti a rozpovídala se o tom, jaké praktiky fungují dlouhodobě na radnici v Prostějově. Cena za odvahu Nadačního fondu proti korupci, kterou jí předal Karel Janeček, je jen důkazem toho, že se snaží o nápravu na správných místech.

Jaký impuls Vás vedl k tomu, začít se aktivně podílet na politickém životě v Prostějově?

V Prostějově celý život žiji, pracuji, podnikám, vychováváme děti. Proto pro mě bylo vždy samozřejmé alespoň trochu sledovat co se ve městě děje. Když jsem se ale začala o místní politiku zajímat víc, nedalo mi to a chtěla jsem svým dílem pomoct k tomu, aby tady došlo ke změně. To byl ten hlavní impuls. Pokusit se, aby to v Prostějově konečně normálně fungovalo.

Čím víc jsem do toho pronikala, tím víc jsem byla v šoku, kolik kauz a průšvihů v Prostějově je, co všechno se dělá nezákonně, v čem všem jde radnice na ruku kamarádům politiků a úředníků. Člověk, co to nesleduje může být v blažené nevědomosti. Má pocit, že město vysadilo dost tulipánů, v létě udělalo koncert slavné zpěvačky a všechno je v pořádku. V místním Prostějovském Večerníku, který ovládají radniční politici, si navíc takový člověk přečte, jak dobře vedení města vládne, a zlá opozice jenom škodí... Jenže to je všechno jenom iluze.


(...)


Celý rozhovor je k dispozici na webu Prostějovský rej ZDE.