Jak Prostějov vinou exprimátorky Raškové přišel o dotaci 13,5 milionu

01.12.2019

Nevěřili byste, jak se dá prokaučovat dotace 13.500.000 Kč na předražený komunitní dům Sušilova. Město pošle žádost o dotaci na základě předem známých dotačních podmínek. Ministerstvo urguje dodání odpovědi komu budou sloužit garáže v domě. Rada to neprojedná, úředník administrující dotaci se mailem zeptá jednatele Domovní správy, jak to děláme jinde, ten řekne, že v jiných domech užívají garáže obyvatelé domu, neobsazené se nabídnou lidem zvenčí za 650 Kč/měsíc. Bývalá primátorka Rašková to bez mrknutí oka či záblesku myšlenky podepíše a odešle na ministerstvo. To odpoví: "Litujeme, plánovaným placeným pronájmem garáží třetím osobám nesplňujete zcela základní podmínku dotace, žádost se zamítá." Kdyby v tomto duchu měli lidé z radnice podnikat, umřou hlady.

Když jsem na tento problém upozornila, náměstkyně Rašková začala lhát a primátor Jura jí v tom sekundoval

27. 11. 2019 RNDr. Rašková všem zastupitelům poslala e-mail, kde tvrdí, že komerční pronájem prostor zamítnutí žádosti nezpůsobil a jako důvod neschválení žádosti je uváděno mnoho žadatelů a málo alokovaných peněz.

Zeptala jsem se tedy znovu ministerstva, jak to je. A světe div se, alokováno bylo 140.000.000 Kč!!! A vyčerpáno bylo 96.600.000 Kč. Takže zůstalo volných, nevyčerpaných 43.400.000 Kč !!! Na našich 13,5 mil Kč by to bohatě stačilo. Takže znovu nám z města chodí lži, výmysly a hloupé výmluvy.

Já nevím, člověk by očekával od bývalé kantorky a bývalého městského policistu a bachaře cit pro pravdu, ale tady se nějaké sebereflexe nedočkáme. Co je však zajímavé, povšimněte si cen za komunitní domy u všech jiných žadatelů a za kolik to umí postavit Prostějov.

25 bytových jednotek postaví např. Jaroměř za necelých 26.000.000 Kč a město Prostějov za neuvěřitelných necelých 109.000.00 Kč. Nikomu se nepodařilo nacenit komunitní dům ani na polovinu naší předražené částky. Jsme již proslaveni nejdražšími WC u kina Metro, nejdražší zasedačkou na radnici, nejdražší tělocvičnou NOC a teď už i nejdražším domem s 25 bytovými jednotkami. Chyby děláme všichni, ale je třeba je přiznat a poučit se z nich. Zvlášť, když se v tomto případě jedná o peníze nás všech.

Sdělení MMR

Lživý e-mail náměstkyně Raškové

Video z jednání zastupitelstva