Poslankyně Naiclerová: Hnutí STAN bude podporovat malé podnikatele i zkrácené úvazky

02.06.2022

Hnutí Starostové a nezávislí v pátek uskutečnilo svou ideovou konferenci. Za Olomoucký kraj se jí zúčastnila mimo jiné poslankyně Hana Naiclerová, která má za poslanecký klub hnutí na starost programovou radu pro ekonomiku a daně.

Cílem ideové konference vládního hnutí Starostové a nezávislí bylo prodiskutovat stanoviska a programové názory v jednotlivých oblastech veřejných politik. Prostějovská poslankyně Hana Naiclerová se vzhledem ke svému profesnímu zaměření ekonomky věnuje především oblasti daní.

"Je pro nás velmi důležité zlepšit situaci jak živnostníkům, tak zaměstnancům. Česká republika je na tom velmi špatně, pokud jde o byrokracii a papírování, kterým podnikatelé ztrácejí čas místo aby se věnovali své činnosti, která jim přináší obživu," vysvětluje poslankyně Naiclerová s tím, že se jedná o velký úkol pro příští roky: zjednodušit a kultivovat podnikatelské prostředí. Daňový systém je v současnosti komplikovaný a obsahuje velké množství výjimek, ve kterých je prostor pro zrušení. "Daňové výjimky sociálního charakteru jako jsou sleva na poplatníka nebo na dítě samozřejmě budeme chtít zachovat a zvyšovat," zdůrazňuje Hana Naiclerová.

Pokud jde o zaměstnance, hnutí Starostové a nezávislí upozorňuje na vysoké zdanění práce a na nutnost podpory zkrácených úvazků. "Budeme například usilovat o zvýšení hranice pro odvody, která u dohod o provedení práce činí 10 tisíc korun a už dlouho se nezvyšovala. Zvýšení této hranice pomůže matkám na rodičovské dovolené, pracujícím studentům a důchodcům," dodává Naiclerová.

Kromě Naiclerové se konference zúčastnili také další členové hnutí STAN z Olomouckého kraje, například náměstek ministra pro místní rozvoj Radim Sršeň a hejtman Josef Suchánek.