Aktuálně.cz: Faltýnkův Prostějov přitvrdil. Šikanují nás, říká opozice ve městě s mlčící většinou

21.03.2019 13:39

"Bylo 6:30, když mi to manžel, který vychází z domu dříve, volal," vypráví Naiclerová, která je přesvědčená, že čin souvisí s jejím politickým působením ve sdružení Změna pro Prostějov. "Stálo tu víc aut, polité a páchnoucí acetonem bylo jen moje, tady se přece nikdy nic takového nedělo. Navíc v osobním životě žádné nepřátele nemám, žijeme s manželem obyčejný, nenápadný rodinný život," říká matka tří dětí, která pracuje jako účetní u místního prodejce Škodovky.

Sedmačtyřicetiletá žena je mezi místními opozičními politiky nejtvrdší kritičkou poměrů na radnici, kde nyní vládnou její bývalí kolegové z hnutí ANO, místní sdružení Pévéčko, ODS a ČSSD. 24 let tady byl zastupitelem a několik volebních období i radním druhý muž ANO Jaroslav Faltýnek. Kandidoval i v posledních komunálních volbách, avšak mandátu se vzdal.

Naiclerová, která se s Faltýnkem a hnutím rozešla kvůli jeho údajné nedemokratičnosti v roce 2016, tvrdě kritizuje například stavební úřad za povolování některých staveb v rozporu s územním plánem.

Ona i další opoziční zastupitelé poukazovali také na to, že město chtělo přidělit milionové dotace místnímu hokejovému klubu LHK Jestřábi, který je nyní v insolvenci, přestože předseda klubu Michal Tomiga i samotný spolek měli exekuce. Kvůli nesrovnalostem v účetnictví klubu, krácení daní a manipulacím s fakturami nyní čelí předseda policejnímu obvinění. Žena požadovala jasné vyčíslení, za co poskytnuté dotace utratil.

Od loňska také neúspěšně vymáhá úplné informace o hospodaření městské společnosti Lesy města Prostějova a její dceřiné firmy Dřevo Prostějov. "Uvnitř i mezi oběma stoprocentně městem vlastněnými společnostmi jsou zcela neprůhledné peněžní toky, máme podezření, že se tam vyplácejí na odměnách velké peníze. Říká se také, že peníze z Dřeva jdou tajně do hokejového klubu. Pro město by neměl být problém účty podniků zveřejnit a vše vyvrátit," říká Naiclerová, která trvá na svém právu zastupitelky mít o městských podnicích veškeré informace.

Lidé z radnice mi říkali, že na mě mají něco najít
Mezi poškozením vozu a svým kritickým působením v zastupitelstvu vidí přímou souvislost i proto, že prý nečelí šikaně poprvé.

"Známí úředníci z radnice mi říkali, že už dostali pokyn na mou osobu cokoli najít. Několikrát už o mně velmi nelichotivě psal místní tisk nakloněný radnici (jednatelem vydavatele je bývalý prostějovský radní a dlouholetý člen ODS Zdeněk Peichl - pozn. red.). Před volbami například, že stavím dům v blízké obci Čehovice a že mi hrozí ve správním řízení pokuta až půl milionu korun. Přitom žádné řízení proti mně nebylo vedené, byl to úplný nesmysl," popisuje žena.

 

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/faltynkuv-prostejov-pritvrdil-sikanuji-nas-rika-opozice-ve-m/r~8e70d5164b2a11e9b38a0cc47ab5f122/