MF Dnes: Kácení stromů kvůli vodovodu bylo nezákonné, říká opoziční zastupitelka

29.04.2021 22:36

Opoziční prostějovská zastupitelka Hana Naiclerová ovšem přišla s tvrzením, že toto povolení je protizákonné, a poslala podnět krajskému úřadu do Olomouce, který záležitost prověří. 

„Podala jsem podnět na kraj, aby povolení ke kácení stromů zrušil jako nezákonné. Stromům to život nevrátí, ale je třeba jasně pojmenovat, že to bylo protiprávní. Snad si z toho prostějovští politici a úředníci vezmou ponaučení do budoucna a budou ke stromům přistupovat zodpovědněji,“ doufá Naiclerová.

Naiclerová ve svém podnětu vyjmenovala několik bodů, ve kterých podle ní prostějovští úředníci porušili zákon. Tvrdí například, že vůbec nezkoumali důvody, proč je nutné kácet.

„Spokojili se s nijak neprokázaným tvrzením žadatele o závažných důvodech pro pokácení, a ty nebyly v řízení nijak prokázány. Správní orgán tak porušil zásadu materiální pravdy,“ uvádí ve stížnosti Naiclerová. 

Celý článek: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/strom-kaceni-vodovod-podnet-krajsky-urad-prostejov.A210423_605012_olomouc-zpravy_dik?