MfD: Zastupitelka, které někdo ze msty polil vůz barvou, dostala Cenu za odvahu

16.12.2019 22:45

Prostějovské opoziční zastupitelce Haně Naiclerové se dostalo ocenění od Nadačního fondu proti korupci. Političce, která opakovaně kritizovala vedení města za různá pochybení, někdo letos na jaře před jejím domem polil auto barvou.

„Zajímá se mimo jiné o hospodaření městské firmy Dřevo Prostějov a o dotace pro mládežnický hokejový klub Jestřábi Prostějov, jehož exšéf stojí před soudem,“ zdůvodnil ocenění ředitel fondu Karel Škácha.

„Pachatelé jí za to ničili majetek. Naiclerová trvale čelí útokům prostějovské radniční koalice, která ji prostřednictvím zdejších nejčtenějších novin prezentuje jako udavačku. Jedná se o snahu o její umlčení vyvoláním psychického tlaku na ni a na její blízké,“ dodal.

(...)

Naiclerovou ocenění potěšilo. „Pro mě to znamená naději, že boj za pravdu má ještě smysl. Lidé by se neměli bát říkat věci na rovinu a po pravdě. Je to zavazující,“ reagovala.

(...)

Zdroj: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/prostejov-hana-naiclerova-oceneni-cena-za-odvahu-nadacni-fond-proti-korupci.A191211_519864_olomouc-zpravy_stk