Seznam Zprávy: Faltýnkův diář zavařil advokátovi. Zastupitelka pro něj žádá potrestání

02.05.2021 22:35

Advokát Zdeněk Klapka porušil podle názoru prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové zákon o advokacii, když obhajoval provize pro politiky a snažil se zákulisně ovlivňovat veřejné zakázky. Podala podnět k České advokátní komoře.

Podnět kontrolní radě České advokátní komory dala prostějovská opoziční zastupitelka Hana Naiclerová (Změna pro Prostějov). A to na základě článku o Klapkových zákulisních aktivitách na Olomoucku, který nedávno publikovaly Seznam Zprávy.

Advokát Klapka podle mínění Naiclerové porušil zákon o advokacii, který říká, že advokát nemá snižovat důstojnost advokátního stavu a je povinen dodržovat pravidla profesionální etiky a pravidla soutěže.

„Jak má veřejnost dodržovat zákony, když dokonce známý advokát veřejně říká, že je normální páchat trestnou činnost?“ obhajuje smysl svého podnětu Naiclerová, která předloni obdržela Cenu za odvahu od Nadačního fondu proti korupci.

POKRAČOVÁNÍ ZDE:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/faltynkuv-diar-zavaril-advokatovi-zastupitelka-pro-nej-zada-potrestani-152626?fbclid=IwAR1LfaiJTkWaovSXdPGDuAwnEibWnxh-dh_7j8SEOtNOwzdPX__LpGrH_sQ#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Xpi6sSr7a4U-202105021541&dop_id=152626&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz