S korupcí budu bojovat dál, slibuje krajská skokanka voleb Naiclerová - iDnes.cz

14.10.2021
Největší skokankou sněmovních voleb byla v Olomouckém kraji Hana Naiclerová, kterou 7 855 preferenčních hlasů poslalo z pátého místa kandidátky Pirátů a Starostů až na první. Zastupitelka a aktivistka, která v roce 2019 získala od Nadačního fondu proti korupci Cenu za odvahu, v uplynulých letech řešila v Prostějově řadu kauz.

Jaké jsou vaše první pocity z toho, že jste se stala poslankyní?
Jsem z výsledku velmi překvapená. V politice jsem sedm let a celou dobu se snažím o nápravu Prostějova k lepšímu. Zažila jsem spoustu úspěchů i neúspěchů, takže teď to vidím jako zadostiučinění celé mé dlouhodobé práce.

Co budete prosazovat?
Je to pro mě nové a stále to zpracovávám, ale ráda bych se zaměřila na finance, jelikož jsem ekonomka. Chci usilovat například o navržení a schválení daňových asignací. Tedy aby lidé, kteří chtějí přispět například na postižené dítě, si to mohli odečíst z daní. Určitě také budeme řešit státní rozpočet. V něm je díra po vládnutí ANO a po koronavirové epidemii.

Celý rozhovor najdete zde: https://www.idnes.cz/volby/olomouc/olomoucky-kraj-volby-snemovna-2021-skokanka-hana-naiclerova.A211010_163823_olomouc-zpravy_stk